Dla frajdy, z miłości do futbolu. Prostymi środkami, czytelnie, z humorem i błyskiem.
RSS
środa, 21 kwietnia 2010
To ma być mistrz? Wisła niczym podkulawiony pies

         Wisła kolejny raz zawiodła na całej linii. W pierwszej połowie męczyła się z beznadziejnym w tej rundzie Śląskiem, oddając 1 (słownie: Jeden) celny strzał. Wrocławianie jak to na nich przystało nie grali nic. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i krakowianie po bardzo słabym spotkaniu inkasują 3 punkty. Wisła utrzymała przewagę nad Lechem, która wynosi 4 punkty ale po sobotnim meczu jestem przekonany patrząc na to co prezentują obie drużyny, że Lech bez problemu wygra ten mecz. Bohaterem meczu wybieram Wojtka "ŁOBO" Łobodzińskiego, który po raz enty pokazał piłkarskie dno. PS Wisła od kilku spotkań oszczędza Kirma na sobotni szlagier? Czy nagle zauważono, że ten zawodnik stylem przypomina wspomnianego wcześniej Wojtka.

 - Cieszę się z wygranej nad Śląskiem, bo nie było łatwo. Teraz z Lechem gramy mecz sezonu.

Henio jeżeli według Ciebie z beznadziejnym Śląskiem nie było łatwo to z Lechem módl się juz teraz o najmniejszy wymiar kary.

        W innych wczorajszych spotkaniach kapitalny mecz rozegrał Łukasz Janoszka, który 3 trafieniami zapewnił zwycięstwo w śląskich derbach z Odrą. Spotkanie Ruchu i Odry mogło się podobać, z obu stron było dużo dobrych akcji. Do 84 minuty Wodzisław miał 3 punkty, w 86 nie miał już nic. Odra coraz bliżej 1 ligi! I to chyba dobra wiadomość. W Gdańsku po nudnym meczu Lechia bezbramkowo zremisowała z Polonią Bytom a w Kielcach Korona 1:1 z Bełchatowem.

       

08:18, bednarz25
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 kwietnia 2010
Stadion jest i co teraz?

       W poniedziałek odbyła się konferencja prezentująca nowy stadion Legii Warszawa. Za kampanię mającą sprowadzić widzów na stadion wzięła się agencja Grandes Kochonos, która nie tak dawno została wybrana agencją reklamową roku. W kwestie biletów, które mogły być nieco tańsze i samego zareklamowania stadionu nie będę się zagłębiał. Odpowiedź na pytanie jak się zareklamowała Legia i czy uda się jej zapełnić stadion przy takich cenach poznamy wkrótce.

       Budowa takiego stadionu musi pociągnąć za sobą budowę nowej drużyny, która godnie będzie reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej w taki sposób, że każdy Polak w końcu będzie dumny z polskiej drużyny. Jeżeli ten stadion ma być wypełniony po brzegi to konieczna jest wymiana głównych aktorów widowiska...  W obecnym składzie Legia nie jest w stanie podbić Polski a co dopiero zaistnieć w Europie.

       Pierwsze kroki już poczyniono zatrudniając Macieja Skorżę, który podpisał umowę z warszawskim klubem i spokojnie czeka na zakończenie sezonu. Z tego co mi wiadomo nad ofertą pracy w Legii długo się nie zastanawiał. Czy to jest odpowiedni człowiek na to stanowisko? Przekonamy się pod koniec następnego sezonu. Patrząc na rynek trenerski w Polsce to bez wątpienia jest on najlepszym kandydatem. Kolejnym krokiem są TRANSFERY! I tutaj spokojnie Legio, nie popełnij po raz kolejny błędu z poprzednich lat. Hurtowe sprowadzanie marnej klasy piłkarzy to można stosować w Wodzisławiu a nie w Warszawie. Transfery muszą być konkretne i co najważniejsze trafione. Leszek Miklas zapowiada, że włodarze klubu przeznaczą wystarczające środki na stworzenie dobrej drużyny? Mało tego pierwszego zawodnika poznamy jeszcze w obecnym sezonie. 

       Bardzo ważnym elementem jest również porozumienie się i zakończenie konfliktu kibiców z działaczami warszawskiej drużyny. Ten konflikt odbija się na piłkarzach, kibicach i również na wynikach... Osłabia nasz klub a umacnia rywali. Taki klub z takimi tradycjami zasługuje na wspaniałą drużynę i na wspaniałych kibiców! Wierzę, że wczorajszy dzień jest pierwszym krokiem w kierunku normalności i nowej silnej Legii! Wierzę, że przed startem nowego sezonu nie będzie konfliktu między kibicami a klubem.

Panie Miklas czekamy na tych piłkarzy! Czekamy długo na WIELKĄ LEGIE!

 

16:36, bednarz25
Link Dodaj komentarz »

Liczniki na stonę